Data ostaniej modyfikacji:
2019-05-28
Ilość wejść na stronę:
1148885AKTUALNOŚCI

Jubileuszowa Inauguracja Roku Akademickiego 2011/2012

wersja do druku | 2011-09-26

 

Ich Magnificencje,

Członkowie KRZaSP,

 

uprzejmie informujemy, że w dniu 24 września 2011 r. w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie odbyła się uroczysta Jubileuszowa Inauguracja Roku Akademickiego Uczelni Niepublicznych 2011/2012.

 

Centralne obchody zbiegły się z XX-leciem istnienia niepublicznego szkolnictwa wyższego w Polsce. Honorowy patronat  objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.    

W uroczystościach wzięli  udział m.in. Wicepremier, Minister Gospodarki Waldemar Pawlak, Sekretarz Stanu  w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof Maria Orłowska, a także przedstawiciele szkół wyższych z całej Polski:  Rektorzy, kadra naukowa  i  studenci.

 

Minister Maciej Klimczak, Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta, przekazał list Prezydenta RP z okazji Jubileuszowej Inauguracji, a także  odebrał z rąk prof. Waldemara Tłokińskiego, Przewodniczącego Rektorów Zawodowych Szkół Polskich okolicznościowy medal jubileuszowy ufundowany przez uczelnie niepubliczne Prezydentowi RP Bronisławowi Komorowskiemu.

 

Wykład inauguracyjny wygłosił prof. Karol Musioł, Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

 

 MNiSW prof Barbara Kudrycka Jubileusz 20lecia.pdf

 

 

 

Wiecej informacji  oraz podsumowanie  Jubileuszowej Inauguracji 2011 r ponizej, a także na na stronie  www.perspektywy.pl

Rektorzy i Kanclerze
uczelni niepublicznych w Polsce

Szanowni Państwo,

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczelniom, które wzięły udział w obchodach Jubileuszu 20-lecia niepublicznego szkolnictwa wyższego w Polsce. Głównym wydarzeniem obchodów, nad którymi honorowy patronat objął Bronisław Komorowski, Prezydent RP, była wspólna inauguracja roku akademickiego 2011/2012 uczelni niepublicznych, która odbyła się 24 września br. w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Obszerna relacja wraz z galerią foto - w serwisie internetowym.

Realizacja programu i szeroki oddźwięk społeczny Jubileuszu 20-lecia nie byłyby możliwe bez zaangażowania władz i pracowników uczelni niepublicznych w nim uczestniczących. Składamy za to wszystkim uczestniczącym uczelniom serdeczne wyrazy wdzięczności.

Słowa podziękowania za inicjatywę zorganizowania Jubileuszu i jego przeprowadzenie kierujemy do członków Komitetu Obchodów: prof. dr hab. Waldemara Tłokińskiego, prof. dr hab. Jerzego Malca, prof. dr hab. Józefa Szabłowskiego, dr Krzysztofa Pawłowskiego, prof. dr Mirosława Zdanowskiego - aktualnego i byłych przewodniczących Konferencji Rektorów Zawodowych Szkół Polskich (KRZaSP) oraz Konferencji Rektorów Uczelni Niepaństwowych (KRUN). Fundacja Edukacyjna Perspektywy, jako organizator wykonawczy obchodów Jubileuszu dziękuje za pomoc władzom uczelni-gospodarzy poszczególnych przedsięwzięć, w tym Krakowskiej Akademii im. A. F. Modrzewskiego oraz Uczelni Łazarskiego w Warszawie i Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

20-lecie istnienia uczelni niepublicznych było znakomitą okazją, żeby dokonać rzetelnej prezentacji ich szczególnego miejsca na mapie edukacyjnej kraju, dwudziestoletnich osiągnięć, występujących barier rozwoju tego sektora oraz szans na rozwój w kolejnych latach. Sukces, jaki odniosły uczelnie niepubliczne w przeszłości jest ważny, ale teraz najważniejsza jest przyszłość. Jesteśmy przekonani, że szerokie obchody Jubileuszu stworzyły do tej "gry o przyszłość" właściwe warunki.

Trwała dokumentacja obchodów Jubileuszu znajduje sie na stronach internetowych:

www.perspektywy.pl/niepubliczne
Raport 20-lecia oraz aktualny serwis informacyjny

http://www.niepubliczne20-lecie.pl/
pełna dokumentacja całości obchodów Jubileuszu

http://www.conference20.pl/
międzynarodowa konferencja nt. wyższego szkolnictwa prywatnego

Życzymy Państwu i wszystkim studentom uczelni niepublicznych wielu sukcesów i satysfakcji!

Z wyrazami najwyższego szacunku

Waldemar Siwiński
Prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy
(również obchodzącej 20-lecie)

Powrót