Data ostaniej modyfikacji:
2019-05-28
Ilość wejść na stronę:
1148882XI Zgromadzenie Plenarne KRZaSP, Olsztyn 26-26.10.2011 r.

wersja do druku | 2012-01-10

XI Zgromadzenie Plenarne KRZASP, Olsztyn, 26-28 pażdziernik 2011r.

 

 

Ich Magnificencje, Szanowne Panie i Panowie Rektorzy,
 

XI Zgromadzenie Plenarne KRZaSP odbyło się w Olsztyńskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego, Olsztyn, 26-28 października 2011 roku pod tytułem „Nowy rok akademicki z nową ustawą o szkolnictwie wyższym" .

W zgromadzeniu z zaproszonych gości uczestniczyli m.in. prof. dr hab. Zbigniew Marciniak, Wice-Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ; prof. dr hab. Jan Madey, Wice-Przewodniczący Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego.

2011_10_27_100.jpg

W programie Zgromadzania było posiedzenie Prezydium Konferencji oraz sesje plenarne. Dyskusja na zgromadzeniu toczyła się wokół zmian w ustawie o szkolnictwie wyższym. Najważniejszą zmianą jest przeniesienie uwagi z procesu kształcenia na efekty kształcenia.

Chodzi o to, żeby mieć pewność, że za dyplomem stoi konkretna wiedza, co ma pozwolić absolwentom poczuć się pewniej na rynku pracy. Jest kilka mechanizmów, które mają ich wspierać, jednym z nich jest obowiązek uczelni monitorowania losów absolwentów - mówił wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Zbigniew Marciniak w wywiadzie dla radia Olsztyn.

Innym ważnym tematem był niż demograficzny i jego wpływ na funkcjonowanie uczelni niepublicznych.

Przedstawiony został również raport z działań zespołu badającego relacje rektor - założyciel w uczelniach niepublicznych.

 

Fotorelacja z XI Zgromadzenia Plenarnego. Autor:  Olsztyńska Wyższa Szkoła Informatyki i  Zarządzania im. Tadeusza Kotarbińskiego.

Powrót